TUİD’in 10. Olağan Genel Kurulu Kıyiv’de gerçekleşti

03 Haziran 2020, 11:13

Uluslararası Türk Ukrayna İşadamları Derneğinin (TUİD) 10. Olağan Seçimli Genel Kurulu, Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere’nin de katılımıyla Kıyiv Intercontinental Otel’de gerçekleşti.

Seçime tek liste olarak giren mevcut yönetim kurulu başkanı Burak Pehlivan’ın listesi, genel kurula katılan üyelerinin tamamının oylarını alarak, rekor oyla seçildi.

TUİD 15. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLAYACAK

Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan TUİD yönetim kurulu başkanı Burak Pehlivan, “Dernek olarak bu yıl 15. kuruluş yıl dönümümüzü kutlayacağız. Bu 15 yıl zarfında 10 genel kurul yapmamız, altı farklı başkanın görev alması dinamik, demokratik bir yapının dernekte var olduğunun önemli bir göstergesi. Katılımcı, paylaşımcı, eşitlikçi anlayışımız ise bizi, TUİD’i bugün olduğu noktaya taşıdı.” dedi.

İKİ YILDA 182 ETKİNLİK

Pehlivan, yönetimleri boyunca büyük-küçük firma, sektör, iş insanı-profesyonel ayrımı yapmaksızın iki yıllık dönemlerine toplamda 182 etkinlik sığdırdıklarını belirterek, yaptıkları çalışma ve faaliyetlerde sürekli desteklerini esirgemeyen Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliğine, Ticaret Müşavirliğine, DEİK DTİK’e, Türkonfed’e, işbirliği halinde olunan Türk, Ukraynalı ve uluslararası iş dernek ve odalarıyla, Ukrayna’da faaliyette bulunan Uluslararası İş Dernekleri ve Odaları Üst Konseyine (ICBAC) ve diğer paydaş kurumlara teşekkür etti.

“TUİD, TÜRKİYE’NİN UKRAYNA’DA İFTİHAR ETTİĞİ PROJELERDEN BİRİ”

Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Güldere konuşmasında Büyükelçilik olarak en yakın çalıştıkları kurumlardan birinin TUİD olduğuna değindi.
Büyükelçi Güldere, TUİD’i “Türkiye’nin Ukrayna’da iftihar ettiği projelerden biri” olarak nitelendirerek, “TUİD gerçekten faaliyetleriyle kendini gösteren ve fark yaratan bir organizasyon” diye konuştu.

“BÜYÜKELÇİLİK OLARAK DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Güldere, Ukrayna’da görevde olduğu 3,5 aylık sürede, Türkiye ile Ukrayna’nın çok büyük iş birliği potansiyeline sahip olduklarını gözlemlediğini belirterek, “Büyükelçiliğimiz her zaman için buradaki vatandaşlara, iş adamı derneklerine, soydaşlarımıza destek olmayı sürdürecek. Ben Ukrayna’ya, büyük potansiyel arz eden Türkiye-Ukrayna ilişkilerinde sizlerle birlikte kalıcı eserler yapabilmek için geldim. Sizlerdeki enerji bana gurur, mutluluk ve umut veriyor.” diye konuştu.

TUİD 10. Dönem Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

No/ Adı-Soyadı/ Temsil Ettiği Firma

1) BURAK PEHLİVAN-POLİTEK IMPEKS
2) ALİ BULUT-AGRO ZETA
3) CENK GÜLTEKİN-ESAN ECZACIBAŞI
4) EMRE KARAAHMETOĞLLU-ONUR TAAHHÜT
5) FATİH AYDIN-UKRCONS
6) FATİH TEVERWOOD INDUSTRIES
7) MEHMET SAÇAKLIOĞLUMETAL YAPI KONUT
8) MURAT GÜRÜNLÜOTOKOÇ
9) ORÇUN GÖMEÇEUROP BROKERS
10) UFUK BAŞARANLİMAK
11) VOLKAN TURHANKALDE GRUP
12) YETKİN KOCABAŞSOLGAR  
TUİD’in Olağan Genel Kurulu Aile Fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi. 
KIYİV
TUİD
Türkiye’nin Kıyiv (Kiev) Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere