TSK'dan yeni harekat: Pençe- Kaplan Operasyonu!

17 Haziran 2020, 11:48

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde yeni bir harekat başlatıldığını bildirdi. Başlatılan harekatın adı Pençe-Kaplan Operasyonu olarak duyuruldu.

MSB tarafından Irak’ın kuzeyinde Pençe-Kaplan Operasyonu adıyla yeni bir harekat başlatıldığını, Hava Kuvvetleri, ateş destek vasıtaları, ATAK helikopterleri, İHA ve SİHA’larla desteklenen komandoların hava hücum harekatıyla bölgeye intikal ettiğini bildirildi.

BİRLİKLER BÖLGEYE İNTİKAL ETTİ

Başlatılan operasyona ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan MSB, “Halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirmek maksadıyla; Hava Kuvvetleri, ateş destek vasıtaları, ATAK Helikopterleri, İHA ve SİHA’larla desteklenen komandolarımız, hava hücum harekatıyla bölgeye intikal etmişlerdir.” diye bildirdi.

OPERASYON BAŞARILI ŞEKİLDE SÜRÜYOR

Pençe- Kaplan Operasyonu’nun planlandığı gibi başarılı şekilde sürdüğünü belirten MSB, ‘‘Hava hücum harekatı öncesinde bölgede konuşlu topçu birliklerimizce belirlenen hedefler yoğun şekilde ateş altına alınarak tam isabetle vuruldu. Pençe-Kaplan Operasyonu, planlandığı şekilde başarıyla sürüyor.” ifadelerine yer verildi.

Terörle Mücadele
Türkiye
Bunlara da bakın: