TSK'nın İdlip gözlem noktasına saldırı: 1 asker şehit

Güncel
Ömer Cihad Kaya
28 Haziran 2019, 09:51
Ömer Cihad Kaya
28 Haziran 2019, 09:51

Suriye’de Esed rejimi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölgede bulunan gözlem noktasına saldırı düzenledi. Düzenlenen saldırıda Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu 1 asker şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığından konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Suriye rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde kontrol ettiği bölgeden, 10 numaralı Gözlem Noktamıza bugün kasıtlı olduğu değerlendirilen top/havan atışları ile saldırılar gerçekleştirilmiştir. Saldırılarda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 3 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır” ifadelerine yer verdi.

MSB: MİSLİYLE KARŞILIK VERİLDİ

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı, gerçekleşen saldırıyla ilgili misliyle karşılık verildiğini vurguladı. Yapılan açıklamada, “İdlip’te rejim güçlerince 10 numaralı Gözlem Noktamıza yapılan saldırıyı müteakip, saldırının gerçekleştirildiği rejim mevzileri bölgede bulunan ateş destek vasıtalarımız ile ateş altına alınmıştır.” ifadeleri yer aldı.

RUS ATAŞE, GENELKURMAYA ÇAĞRILDI

Bakanlığın açıklaması şöyle devam etti: “Saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılarımızın tahliye işlemi tamamlanmış ve tedavilerine başlanmıştır. Saldırıyla ilgili olarak Rusya’nın Ankara Ataşesi, Genelkurmay Başkanlığına çağırılarak Rusya nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuş, saldırıların en ağır şekilde cezalandırılacağı iletilmiştir.”