Traxtör evinde yenildi: Şampiyonluk artık zor

Güncel
Oğuzhan Batur
19 Nisan 2019, 18:26
Oğuzhan Batur
19 Nisan 2019, 18:26

İran Liginde Güney Azerbaycan Türklerinin temsilcisi Traxtör, şampiyonluk yarışında çok önemli bir maçtan yenilgi ile ayrıldı.

İran Liginde bu hafta lider Persepolis’in Zob Ahan deplasmanında beraberlik alarak puan kaybetmesi sonucunda Traxtör’ün umutları artmıştı. Traxtör oynayacağı maçı kazanması durumunda 52 puana yükselerek 55 puanlı Persepolis ile puan farkını üçe indirmeyi hesaplıyordu.

Tebriz’de bugün oynanan maçta Traxtör, Tahran temsilcisi Paykan takımı ile karşı karşıya geldi. İlk yarıya iki takımın sert fiziksel mücadelesi damgasını vurdu. Paykan takımının iki oyuncusunun sarı kart gördüğü maçın ilk yarısında gol kaydedilmedi.

İkinci yarının hemen başında, 51’inci dakikada Paykan takımı İsa Alikasir ile 0-1 öne geçti. Traxtör maç sonuna kadar baskılı oyununu sürdürse de Paykan’ın sert savunmasını geçemedi. Müsabaka 0-1 Paykan’ın üstünlüğü ile tamamlandı.

Maç sonrasında İran Ligi’nde şampiyonluk yarışında lider Persepolis ile 4’üncü sıraya gerileyen Traxtör arasındaki puan farkı 6’ya yükseldi. Birinci Persepolis’in 55 puanı, ikinci İstiklal ve üçüncü Sepahan’ın ise 50’şer puanı bulunuyor. Dördüncü sıradaki Traxtör ise 49 puanda.

İran Ligi’nde artık sezonun bitimine 4 hafta kaldı. Lider Persepolis önümüzdeki iki hafta çok kritik 2 maça çıkacak. Önümüzdeki hafta 2. sıradaki Sepahan ile evinde karşı karşıya gelecek Persepolis, bir sonraki hafta ise Traxtör deplasmanına gelecek. Son iki hafta ise Persepolis, ligin alt sıralarındaki Gostareş ve Pars Cenubi takımları ile karşı karşıya gelecek.

TRAXTÖR, RAKİPLERİNİN PUAN KAYIPLARINI GÖZLEYECEK

Fikstür açısında en avantajlı olarak gözüken takımın 2’inci sıradaki İstiklal takımı olduğu belirtiliyor. Bir sonraki hafta 5’inci sıradaki Padide Horasan takımıyla karşılaşacak olan İstiklal diğer haftalarda ise ligin en alt sıralarında yer alan 3 takım ile karşı karşıya geliyor.

3’üncü sıradaki Sepahan için ise en kritik maç önümüzdeki hafta lider Persepolis ile oynayacağı derbi maçı. Kalan haftalarda ise ligin son sıralarındaki Gostareş ve Huzistan takımları ile 5’inci sıradaki Horasan temsilcisi ile karşı karşıya gelecek.

Güney Azerbaycan temsilcisi Traxtör ise haftaya 8’inci sırada yer alan Zob Ahan takımı ile karşılaşacak. Hemen sonrasındaki haftada ise lider Persepolis ile Tebriz’de çok önemli bir karşılaşmaya çıkacak. Kalan haftalarda ise ligin orta sıralarındaki Foolad ve Pars Janubi takımları ile karşı karşıya gelecek olan Traxtör rakiplerinin puan kayıplarını gözleyecek.