Traktör Tebriz, 2021'in ikinci maçından mağlup ayrıldı

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
18 Ocak 2021, 21:00
Ayyıldız Huri Kaptan
18 Ocak 2021, 21:00

İran’da Türklerin gururu Traktör Tebriz, İran 1. liginde ezeli rakibi BFV İstiklal (Esteghlal) ile karşı karşıya geldiği maçtan 1-3 mağlup ayrıldı. Traktör, bu skorla ligde iddialı konumundan uzaklaşarak 5. sıraya geriledi.

Güney Azerbaycan Türklerinin takımı Traktör Tebriz (Az: Traxtor Tebriz, İng: Tractor FC Tabriz), bugün ezeli rakibi İran Körfez Kupası Ligi’nde BFV İstiklâl takımı (Başgâh-ı Ferhângî Varzeş-i İstiklâl-i İran) ile karşılaştı. Traktör Tebriz’in ev sahipliğinde Yadigar İmam Stadyumunda gerçekleşen karşılaşmada, İstiklal’in 38, 60 ve 64. dakikalarda bulduğu gollerle Traktör sahadan mağlup ayrıldı. Traktör’ün tek golü ise 81. dakikada Muhammed Abbaszadeh ile geldi. Traktör, mağlup ayrıldığı maçın ardından 3. sıradan 5. sıraya geriledi.

ŞEHİTLER TRİBÜNLERDE ANILDI

Ayrıca Traktör-İstiklal maçında, bir süre önce PJAK (İran ve Irak’ta faaliyet gösteren Kürt milliyetçisi silahlı terör örgütü) teröristleri tarafından şehit edilen ve Traktör taraftarı olan sınır şehitlerinin fotoğrafları tribünlerde açılarak anıldı.