Toy dergisinden Kırım'ın işgaline ve Kırım Tatarlarının işgale karşı sembol direnişine dikkat çeken özel kapak

Güncel
qha muhabir
15 Temmuz 2022, 14:31
qha muhabir
15 Temmuz 2022, 14:31

Samsun’da tıp öğrencilerinin çıkardığı Toy dergisi, yeni çıkacak 4’üncü sayılarının kapağını Kırım’ın işgaline ayıracaklarını duyurdular. Dergi, bu sayıda kapakta resmine yer verecekleri Türk büyüğünün siluetini paylaşıp okurlarından tahminde bulunmalarını istedi.

Samsun’da Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin çıkardığı Toy dergisi, yeni çıkacak 4’üncü sayılarının kapağını Kırım’ın işgaline ayıracaklarını açıkladı. Dergi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bu sayıda kapakta resmine yer verecekleri Türk büyüğünün siluetini paylaşıp okurlarından tahminde bulunmalarını istedi. Paylaşımda, “Kırım’ın hukuksuzca ilhakına en büyük direnci gösterenlerden olan Kırım Türk’ü büyüğümüze 4. sayımızın kapağında yer veriyoruz. Tahminlerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz.” ifadelerine yer verildi.

Tarih, edebiyat, sanat ve bilim dergisi Toy, Türkiye’nin dört bir yanından Türk gençlerinin bahsi geçen başlıklardaki portre, şiir, deneme, çarpışma, öykü, kitap incelemesi, felsefe ve diğer türlerdeki çalışmalarına yer veriyor.