Toplu taşımada ayakta yolcu alınması yasaklandı!

08 Eylül 2020, 11:21

Türkiye’de son günlerde artan koronavirüs vakaları nedeniyle uygulanacak yeni tedbir kararları Kabine toplantısında alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantının ardından yaptığı açıklamada, toplu taşımada ayakta yolcu alınmasına müsaade edilmeyeceğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam saatlerinde sona eren Kabine toplantısının ardından, alınan kararlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, toplantıda en önemli başlığın koronavirüs olduğunu belirterek toplu taşımalarda ayakta yolcu alımına müsaade edilmeyeceğini ifade etti. “Salgın tüm dünya ile birlikte ülkemizi de tahdit etmeyi sürdürüyor.” diyen Erdoğan, riskli illerde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla kapasite sınırlamasına gidileceğini belirtti.

TÜM İLLERDE YASAKLANDI

Koronavirüs denetimleri kapsamında kafe ve restoranların da çok sık bir şekilde denetleneceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Vaka ve vefat sayılarındaki kısmi yükselişten derin üzüntü duyuyoruz. Vatandaşlarımızdan temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmelerini bekliyoruz. Ayrıca her ilimizde ihtiyaca göre tedbir alıyoruz. Toplu taşımada tüm illerimizde ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Esnek ve kademeli mesai usullerinin yaygın şekilde tatbiki sağlanacaktır.. Bu çerçevede kafe ve restoranlar kurallara uygunluk bakımından çok daha sıkı şekilde denetlenecektir.”

koronavirüs tedbirleri
Recep Tayyip Erdoğan
toplu taşıma
Türkiye
Bunlara da bakın: