Timsal Karabekir'e Türk Dünyası hizmet ödülü

23 Ekim 2019, 22:05

İstiklal Harbinde üstün başarılar göstermiş olan Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir’e Türk Dünyasına Hizmet etmeyi amaçlayan Kazım Karabekir Vakfı adına Yüz Yılın Sivil Toplum Örgütü Olma Ödülü’nü takdim ettiler.

Güneş Vakfı Tarafından Başlatılan “Türk Dünyası Hizmet Ödülleri” sahiplerini bulmaya başladı. Güneş Vakfı’nda düzenlenen programa Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, Bölge Adliye Başsavcısı Ünal Bingöl, Türk Ocakları Erzurum Şube Başkanı Nizam Işık ve çok sayıda davetli katıldı.

AMACIMIZ TÜRK DÜNYASININ VİZYON DERİNLİĞİNİ GÜÇLENDİRMEK

Konu ile ilgili açıklama yapan Ceylan “Türk Dünyası Hizmet Ödülleri Programlarını düzenlemekte ki asıl gayemiz Türk Dünyasının vizyon derinliğini güçlendiren başarılı kişileri onurlandırmak, Türk Dünyasına katkı sunan çalışmaları hatırlatmak ve gençliğimizi bu tür çalışmalar yapmaya teşvik etmektir. Bu bilinçle kurulduğu günden itibaren kıymetli çalışmalar yapan Kazım Karabekir Vakfı’na bundan sonraki çalışmalarında da başarılar dilerim.” ifadelerini kullandı.

PROGRAM TÜRK DÜNYASINA VEFA ÖRNEĞİ GÖSTERDİ

Ödül töreninin ardından kendisinin ve vakfının bu kadar önemli bir ödüle layık görüldüğü için çok duygulandığını ve onur duyduğunu belirten Timsal Karabekir Milli Mücadele Dönemi’nde Erzurum ve Kâzım Karabekir Paşa konulu sunumunu yaptı. Konuşmalarıyla katılımcıları o günlere götüren Timsal Karabekir Türk Dünyasında vefa örneği oluşturan bu programı düzenlediği için Güneş Vakfı Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Ceylan’a teşekkür etti.

Güneş Vakfı
Kazım Karabekir
Timsal Karabekir
Türk Dünyası
Bunlara da bakın: