TİKA Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesine tıbbi malzeme desteğinde bulundu

Güncel
Ömer Kaya
15 Kasım 2021, 14:06
Ömer Kaya
15 Kasım 2021, 14:06

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kazakistan’daki Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi’nin tıp fakültesi hastanesine 290 takım tıbbi malzeme desteğinde bulundu.

TİKA tarafından Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne hasta yatağı, elektronik motorlu hasta karyolası, buzdolabı, yemek masası ve komodin olmak üzere toplam 290 takım tıbbi malzeme teslim edildi ve kurulumları yapıldı. Teslimat törenine, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Cengiz Tomar, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Osman Acar ve hastane çalışanları katıldı. 

 TİKA’dan Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Hastanesine Destek - 4

TİKA’DAN KAZAKİSTAN’DA ÜNİVERSİTE HASTANESİNE TIBBİ DESTEK

TİKA Nur Sultan Program Koordinatörü İsmail Gürlek, “Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Kazakistan Cumhuriyeti’ne ve Türkistan halkına tıbbi hizmet sağlamak, geleceğin doktorlarını eğitmek amacıyla 2008 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin mali destekleriyle açılmıştır. Bu vesileyle, dost ve kardeş Kazakistan’ın bağımsızlığının 30. yıl dönümü münasebetiyle tebrik eder, bu projemizin de Türkiye’nin tüm Türkistan halkına anlamlı bir hediyesi olarak kabul edilmesini belirtmek isteriz.” ifadelerini kullandı.