TİKA gönüllülerinden Özbekistan'daki engelli merkezine destek

20 Ağustos 2019, 12:24

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinatörlüğünde düzenlenen “2019 Tecrübe Paylaşım Programı”na katılan gönüllü öğrenciler, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te engelli genç ve çocukları ziyaret etti.

TİKA’nın gönüllü öğrencileri, programın ilk gününde Taşkent’teki Engelli Gençler ve Çocuk Rehabilitasyon Merkezi’nde genç ve çocuklarla buluştu.

Rehabilitasyon merkezinde engelli genç ve çocukların çizdiği resimleri inceleyen gönüllüler, resim dersine katıldı.

Gönüllüler, daha sonra çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı, onlarla sohbet edip oyunlar oynadı.
Programın, ikili ilişki ve iş birliklerine katkı sağlayacağı düşünülüyor.


17 GÖNÜLLÜ GENÇ 1 HAFTA BOYUNCA ÖZBEKİSTAN’DA KALACAK

17 gönüllü genç, bir hafta boyunca Taşkent, Semerkant ve Buhara şehirlerini ziyaret ederek çeşitli etkinliklere katılacak.


500 TÜRK GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİ 35 ÜLKEDE


“Tecrübe Paylaşımı Programı” adı verilen program TİKA, Anadolu Ajansı (AA), Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Türk Hava Yolları (THY), Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), TRT ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) gibi çeşitli kurum ve sivil toplum kuruluşları iş birliğinde yapılıyor.Söz konusu işbirliği ile üniversite öğrencilerine küresel gönüllülük bilinci kazandırılması amaçlanıyor.

Türkiye’nin farklı üniversitelerinden 500 öğrenci, bu yıl 3’üncüsü düzenlenen program kapsamında 35 ülkeye saha ziyareti yapıyor ve ülkelerde gerçekleştirecekleri faaliyetlere ilişkin eğitimler alıyor.

Gönüllü
Özbekistan
Türk
Bunlara da bakın: