THY Çin ve İran'a uçak seferlerini durdurdu!

25 Şubat 2020, 11:31

Türk Hava Yolları’nın (THY) resmi sitesinden yapılan açıklamada, Çin ve İran’a düzenlenen uçuşların belirli bir tarihe kadar durdurulduğunu bildirdi.

THY’nin resmi sitesinden koronavirüs kaynaklı seyahat kısıtlamalarına dair bazı güncel bilgiler paylaşıldı.

THY, koronavirüsün yayılımına ve etkilerine karşı önlem almak ve seyahat güvenliği gerekçesiyle, Çin ve İran seferlerinde düzenlemeler yaptı. THY tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Ana kara Çin’e düzenlediğimiz seferlerimiz 29 Şubat 2020 tarihine kadar durdurulmuştur. (İran seferlerimiz) Tahran’a düzenlediğimiz uçuşlarımız hariç bu ülkedeki tüm uçuş noktalarımıza olan seferlerimiz 10 Mart 2020 tarihine kadar iptal edilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

SON 14 GÜNDÜR ÇİN VE İRAN’DA OLANLAR TÜRKİYE’YE KABUL EDİLMEYECEK

Açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti resmi makamlarınca alınan karar gereği son 14 gün içerisinde Çin ya da İran’ın Kum şehrinde bulunmuş yabancı ülke vatandaşlarının da Türkiye’ye kabul edilmeyeceği bildirilerek, “Seyahatinizi alınan tedbirler doğrultusunda planlamanızı önemle rica ederiz. Uçuşlarınızla ilgili güncel bilgiye uçuş sorgulama menümüzden, uçuş numaranız veya parkurunuzu sorgulayarak ulaşabilirsiniz. Gelişmeleri takip etmeye ve sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.” denildi.