THY, Çin'e insani ve tıbbi yardım malzemesi taşıdı

Haberler
Ozan Barış Erim
13 Şubat 2020, 10:12
Ozan Barış Erim
13 Şubat 2020, 10:12

Turkish Cargo, Çin’de yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan durumdan dolayı Guangzhou’ya insani ve tıbbi yardım malzemesi götürdü.

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Atatürk Havalimanı ile Guangzhou Havalimanı arasında, 102 ton kapasiteli “Boeing 777 F” kargo uçağıyla gerçekleştirilen charter seferlerde; ilaç, tıbbi sınıf solunum maskesi, tek kullanımlık eldiven ve dezenfeksiyon şişesi başta olmak üzere birçok tıbbi malzeme nakledildi. İnsani yardım seferini düzenleyen uçağı, bazı Çin hükumet yetkilileri ile Türkiye’nin Guanco Başkonsolosu Mehmet Kurtuluş Aykan karşıladı.

TURKİSC CARGO ŞUBAT AYININ BAŞINDAN BERİ YARDIMLARINA DEVAM EDİYOR

Turkish Cargo, virüsün yaygınlaşmaya ve uçuşların iptal edilmeye başlandığı 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren, çoğunluğu insani yardım malzemesi ve medikal malzemeden oluşan tonlarca kargoyu, Çin ana karasına ulaştırdı. 126 ülkeye hava kargo hizmeti sağlayan Turkish Cargo, küresel ölçekte yaşanan acil durumlarda, doğal afetlerde ve insani durumlarda; kritik lojistik ihtiyaçlarını desteklemeye devam edecek.