THY, Birleşik Krallık'tan Türkiye'ye tahliye uçuşu yaptı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
26 Aralık 2020, 13:19
Ayyıldız Huri Kaptan
26 Aralık 2020, 13:19

Türk Hava Yolları (THY), Birleşik Krallık’ın başkenti Londra’dan tahliye uçuşu gerçekleştirdi. Yolculardan İstanbul Havalimanında Kocid-19PCR testi için numune alındı.

Ortaya çıkan mutasyona uğramış koronavirüs nedeniyle Türkiye’de, Birleşik Krallık’a olan uçuşlara kısıtlama getirilmişti. Son açıklamalar ile Türk vatandaşları ve Türkiye’de ikamet izni bulunan yabancılar için Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye özel izinli uçuşların başladığı duyuruldu. Buna göre dün öğle saatlerinde Türkiye’den İngiltere’ye gitmek isteyen ve belirlenen şartları taşıyan yolcular için THY uçağıyla İstanbul Havalimanından tahliye seferi yapıldı.

İngiltere’deki yolcuları alarak İstanbul’a hareket eden dönüş uçağındaki yolcuların bilgileri alınarak uçuş gerçekleştirildi. Uçaktaki 105 yolcuya koronavirüs tedbirleri uygulandı. Yolculardan, İstanbul Havalimanı’ndaki Kovid-19 PCR testi alanında numune alındı.

UÇUŞLAR KISITLANMIŞTI

Türkiye, Birleşik Krallık’ta koronavirüsün daha hızlı yayılan bir türünün ortaya çıkmasının ardından bu ülkeyle olan seyahatlere kısıtlama getirmişti.