Teslim olan Rus askerinin ilk sözü: "Anne beni buradan götür."

Güncel
Manas
15 Mart 2022, 03:52
Manas
15 Mart 2022, 03:52

Kendisini Nemenov Maksimoviç olarak tanıtan Rus askeri gönüllü olarak savaşmaktan vazgeçti ve teslim oldu. Ukrayna Güvenlik Servisi’nin (SBU) paylaştığı videoda, SBU teslim olan Rus askerin ailesiyle irtibata geçmesini sağladı. Teslim olan Nemenov’un ilk sözü, “Anne beni buradan götür.” oldu.

Rusya’nın ordusunda geniş bir kısmı oluşturan genç ve iyi eğitimli olmayan askerlerin savaş hazırlıksız yakalandıkları, yaşadıkları sorunlar nedeniyle verilen emirlere uymadıkları konuşulmakla birlikte, teslim olan bazı Rus askerlerine dair görüntüler gelmeye devam ediyor.

İşgalci Rus ordusu askerlerinden, Rusya’nın Volga Federal Bölgesi’nde bulunan Samara şehrinde yaşadığını anlatan Nemenov Maksimoviç, 14 Mart 2022 tarihinde silahını bırakıp, gönüllü olarak teslim oldu. Teslim olan Maksimoviç’in ailesiyle irtibata geçmesini sağlayan Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) o anların video görtüntüsünü paylaştı.

TESLİM OLAN RUS ASKER: KENDİ İRADEMLE TESLİM OLDUM

Ukrayna Güvenlik Servisi tarafından ailesiyle konuşma fırsatı verilen Rus asker Nemenov’un, annesiyle olan görüşmesinde ilk sözü, “Anne beni buradan götür.” oldu. Rus askeri, Ukrayna Güvenlik Servisi yetkilisinin, “Nasıl teslim oldun? sorusuna ise, “Kendi isteğim ve irademle.” cevabını verdi.