Terör örgütü YPG/PKK yandaşları Almanya'da Türklere saldırdı!

14 Ekim 2019, 11:39

Almanya’nın Villingen-Schweningen kentinde bölücü terör örgütü YPG/PKK yandaşları, Türk işçilerin bulunduğu derneğe ve Nürnberg’de Türk marketine saldırdı. Saldırılarda 3 Türk vatandaşı yaralandı.

Türk ordusunun Fırat’ın doğusundaki terör koridorunu yok etmek üzere düzenlediği Barış Pınarı Harekatını protesto etmek amacıyla toplanan bölücü terör örgütü PKK/YPG yandaşları, Villingen Türk İşçileri Derneğinin bulunduğu caddede yürüyüş yapan lokalin önünde duran ve protestoculara tepki gösteren iki kişiye saldırdı.

Bölücü terör yanlısı saldırganlar, Nürnberg’in güneyinde bulunan Türk marketine de saldırdı ve market sahibi Mustafa Ş.’nin oğlu Ömer Ş.’yi başından yaraladı.

BAŞKONSOLOS OLAY YERİNE GELDİ

Saldırının ardından markete gelen Türkiye Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, polis yetkililerinden bilgi aldı. Polis Müdürü daha sıkı tedbirler alarak, benzeri olaylara bir daha izin vermeyeceklerini bildirdi.

Market sahibinin oğlu Ömer Ş.’nin ise, 2016’da da benzer bir saldırıya uğradığı öğrenildi. Terör örgütü PKK yanlılarının aynı gün içerisinde bir Türk kuaförüne de saldırı teşebbüsünde bulunduğu bildirildi.

BAŞKONSOLOS SERDAR DENİZ: ”BEN VATANDAŞIMIN HAKKINI KORUMAKLA GÖREVLİYİM”

Başkonsolos Serdar Deniz, polisten bu olaya çok hızlı bir şekilde müdahale etmelerini, saldırganların bir an önce yakalanıp yargı önüne getirilmesini istedi. Deniz, polislere, “Ben Başkonsolos olarak her bir vatandaşımın hakkını ve hukukunu korumakla görevliyim, sizden de vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamanızı istiyorum” dedi.

İKİ ÜLKE İLİŞKİLERİ ZORA GİREBİLİR

Bankonsolos Deniz, olayların büyümesi halinde iki ülkenin ilişkilerini zora gireceğine de dikkat çekerek, Türk vatandaşlarına provokasyona gelmemeleri konusunda uyarıda bulunarak, sağduyulu olmaları gerektiğini söyledi.

“YILMADIK, YILMAYACAĞIZ! BURADA DİK DURACAĞIZ”

Villingen Türk İşçileri Derneği Başkanı Ziya Karakuşçu’nun basına yansıyan açıklamalarında, ”Bu saldırılardan yılmadık, yılmayacağız da. Burada dik duracağız. Devletimizin ilgili tüm yetkilileri aradı. Gücümüze güç kattılar, moralimiz şu an iyi.’‘ dediği görüldü.

Almanya
saldırı
YPG/PKK
Bunlara da bakın: