Ternopil Pedagoji Üniversitesi heyeti İstanbul Üniversitesini ziyaret etti

Eğitim
Anife Bilal
14 Ekim 2021, 13:28
Anife Bilal
14 Ekim 2021, 13:28

Ukrayna’nın önde gelen üniversitelerinden biri olan Volodımır Gnatyuk Ternopil Pedagoji Üniversitesi heyeti, İstanbul Üniversitesi Rektörü Mahmut Ak ile görüştü. Görüşmede iki üniversite arasındaki iş birliği alanları ele alındı.

Volodımır Gnatyuk Ternopil Pedagoji Üniversitesi heyeti, İstanbul Üniversitesine ziyaret düzenleyerek Rektör Mahmut Ak ile bir araya geldi. Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman, dün yaptığı açıklamada Rektör Bogdan Buyak başkanlığındaki Volodımır Gnatyuk Ternopil Pedagoji Üniversitesi heyetinin, İstanbul Üniversitesi Rektörü Mahmut Ak ile görüştüğünü bildirdi. Başkonsolosluğun desteğiyle gerçekleşen görüşmede; öğrenci değişimleri, tarihsel araştırmalar, bilimsel konferanslar ve seminerler dahil olmak üzere eğitim ve bilim alanlardaki iş birliği ele alındı. Ayrıca heyet başkanları, İşbirliği Mutabakat Zaptı imzaladılar.

UKRAYNA TERNOPİL PEDAGOJİ ÜNİVERSİTESİ VE İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNDEN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Bunun dışında görüşmede, İstanbul Üniversitesi Ukrayna Dili ve Edebiyatı Bölümü’nün faaliyetlerinin ele alındığını belirten Başkonsolos Gaman, yakın gelecekte bir dizi projenin hayata geçirilmesinin beklendiğini aktardı.

Oleksandr Gaman, görüşmede İstanbul Üniversitesi Rektörü Ak’a, Kıyiv Milli Taras Şevçenko Üniversitesi Rektörünün bu yılın sonuna kadar Kıyiv’e çalışma ziyareti davetiyesini iletti.