Tel Rıfat'taki YPG/PKK'lı teröristlerden Afrin ve Azez'e saldırı: 2 ölü

20 Ocak 2020, 19:03

Tel Rıfat ilçesinde işgalini sürdüren bölücü terör örgütü YPG/PKK, Zeytin Dalı Harekatı’nın 2’inci yıl dönümünde, Afrin ve Azez ilçe merkezlerine saldırdı, 1’i çocuk 2 sivili öldürdü.

Türkiye ile Rusya arasında 22 Ekim 2019’da varılan mutabakat gereği YPG/PKK’lı teröristler, boşaltılması gereken Tel Rıfat ilçesinden Afrin ve Azez ilçe merkezine saldırı düzenlemeye devam ediyor. Afrin kent merkezine yapılan roketli saldırıda 1’i çocuk, 2 sivil yaşamını yitirdi, 2 sivil yaralandı. Örgüt, Azez merkeze 3 havan saldırısı yaptı. Bir okulu hedef alan saldırılarda, ölen ya da yaralanan olmadı. Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin’den çıkarılan YPG/PKK, ilçenin güneydoğusundaki Tel Rıfat bölgesinde işgalini sürdürüyor.

Teröristler, önceki gün de Azez ilçe merkezini 6 katyuşa (Sovyet yapımı çok namlulu roketatar) füzesi ile hedef almış ve 10 sivil yaralanmıştı.

Türkiye, 20 Ocak 2018’de Afrin ilçesini bölücü terör örgütü YPG/PKK’dan kurtarmak için Zeytin Dalı Harekatı’nı düzenlemiş, 18 Mart’ta da Afrin’i terörden arındırmıştı.

Bunlara da bakın: