TCDD'nin deprem bölgesi için hazırladığı yardım treni yola çıktı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
27 Ocak 2020, 12:01
Ayyıldız Huri Kaptan
27 Ocak 2020, 12:01

TCDD Genel Müdürlüğü Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem sonrası, depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için yardım treni gönderdi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), depremzede vatandaşların barınmalarını sağlamak amacıyla Sakarya’da üretilen 10 vagonlu konaklama trenini bölgeye gönderdi.

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşların barınmalarına yardımcı olmak için harekete geçen TCDD yetkilileri, Türkiye Vagon Sanayi AŞ’de (TÜVASAŞ) TCDD personelinin kullanımı için hazırlanan 10 vagonlu treni Mithatpaşa İstasyonu’ndan Elazığ’a gönderdi. İki ailenin rahatlıkla konaklayabileceği vagonlar, yatak odası, koltuk takımı, eşya dolabı, mutfak, buzdolabı, fırın, yemek masası, çamaşır ve bulaşık makinesi, klima, televizyon, tuvalet ve banyo gibi özellikleriyle bir evi andırıyor.

DEPREMZEDELER TCDD’NİN KONAKLAMA TRENİNDE BARINACAK

TCDD Genel Müdürlüğünce yapılan açıklamada, depremzedelerin barınma ihtiyaçlarına destek olmak amacıyla, Elazığ Gar binasının ve burada bekleyen yolcu vagonlarının ısıtılarak kullanıma açıldığı belirtilerek, “Yaklaşık 2 bin kişinin faydalandığı bu hizmetin arttırılması amacıyla TCDD’nin bağlı ortaklığı TÜVASAŞ’da imalatı tamamlanan ve sevke hazır halde bulunan personel servis vagonları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı koordinesinde TCDD Genel Müdürlüğü tarafından Elazığ Garı’na gönderilmek üzere yola çıktı.” denildi. Adapazarı’ndan hareket eden trene Afyonkarahisar’dan da vagon ilave edilecek ve Elazığ Garı’na ulaşacak trenin AFAD Koordinasyon Merkezi tarafından, vatandaşların kullanımına sunulacağı aktarıldı.