TBMM Başkanı Şentop, Ukrayna ziyaretini Bitlis'te şehit düşen askerler nedeniyle erteledi

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Mart 2021, 11:42
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Mart 2021, 11:42

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop’un Ukrayna’ya bugün gerçekleştireceği resmi ziyareti, Bitlis’in Tatvan ilçesinde, 11 askerin şehit olduğu askeri helikopter kazası nedeniyle ertelediği bildirildi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, beraberindeki parlamento heyetiyle üzere bugün Ukrayna’ya giderek bir dizi resmi temasta bulunacaktı. Mustafa Şentop, Ukrayna’ya yapacağı resmi ziyareti, Bitlis’in Tatvan ilçesinde askeri helikopter kazasında şehit olan askerlerin cenaze törenine katılmak için başka bir tarihe erteledi.

UKRAYNA’YA RESMİ ZİYARET
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, 5-6 Mart 2021 tarihlerinde Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’i ziyaret ederek, Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ve Ukrayna Parlamentosu Başkanı Dmıtro Razumkov başta olmak üzere bir çok görüşme gerçekleştirecekti. Şentop’un ülkedeki Kırım Tatar, Ahıska Türkleri ve Gagauz Türklerinin temsilcileriyle bir araya gelmesi bekleniyordu. Bitlis’teki elim helikopter kazası nedeniyle ziyaret ileri bir tarihe ertelendi.