T.C. Priştine Büyükelçiliği "Paylaşım Vakti" kampanyasına 75 paket ile destek oldu

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
11 Nisan 2020, 20:47
Ayyıldız Huri Kaptan
11 Nisan 2020, 20:47

İLKEM-Bilim Kültür ve Eğitim Merkezi ve Kosova Türk Dernekler Birliği koronavirüsle mücadele kapsamında 9 Nisan 2020 tarihinde “Paylaşma Vakti” kampanyası başlattı.

Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçiliği, 75 paket ile söz konusu kampanyaya destek oldu.

“SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ”

İLKEM’in sosyal medya üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçiliğine teşekkür paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçiliği ‘Paylaşma Vakti’ yardım kampanyamıza 75 temel gıda yardım paketi ile destek olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçiliğine her daim halkımızın yanında olduğu için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.”

YARDIM KAMPANYASININ DETAYLARI

İLKEM’in “Paylaşma Vakti” kampanyasına ilişkin genel duyurusu şöyle:

“Paylaşma Vakti” Kamuoyu Duyurusu; Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı ve Kosova Meclis Başkan Yardımcısı Sn. Fikrim Damka’nın himaye ve öncülüğünde, Kosova Türk Dernekler Birliğine (TÜDEB) bağlı İLKEM Bilim, Kültür ve Eğitim Merkezi destekleri ile “PAYLAŞMA VAKTİ” kampanyası başlatılmıştır.

Kosova ülke ekonomisini ve toplumu olumsuz etkileyen yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgın sürecinde yaşanan krizden en çok etkilenen toplum kesimlerini desteklemek, vatandaşlarınızın yanında yer almak ve dayanışmanın her zamankinden önemli olduğu bu günlerde “paylaşma vakti” diyerek salgından etkilenen ailelere umut olabilmek için bu kampanya başlatılmıştır. Kampanyadan elde edilen bağışlardan sonra Kosova genelinde ihtiyaç sahibi ailelere temel gıda paketleri dağıtılacaktır.

Koronavirüs’e karşı verdiğimiz zorlu mücadelede destek ve bağışlarınızı bekliyoruz. 9-19 Nisan 2020 tarihleri arasında sürecek kampanyamıza bağış yaparak daha çok kişiye ulaşabilmemize yardımcı olabilirsiniz. Gerçek ve tüzel kişiler aşağıdaki hesaplara doğrudan bağış yapabilecekleri hesap numarası aşağıda verilmiştir.

İsim: QENDRA PER SHKENCE KULTURE DHE EDUKIM ILKEM

IBAN: XK05 1901001040031198

Swift Kode: NCBAXKPR”

Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçiliği "Paylaşma Vakti" yardım kampanyamıza 75 temel gıda yardım paketi ile destek…

Опубліковано İlkem Kosova Пʼятниця, 10 квітня 2020 р.