Suriye Geçici Hükumeti, İdlip'teki saldırı ile ilgili açıklama yaptı

Güncel
Ozan Barış Erim
28 Şubat 2020, 16:32
Ozan Barış Erim
28 Şubat 2020, 16:32

Suriye Geçici Hükumeti, İdlip’te Rusya destekli Esed rejimi tarafından Türk askerine yönelik düzenlenen saldırı nedeniyle taziye mesajı yayımladı.

Suriye Geçici Hükumeti’nden yapılan açıklamada, “Türk ordusu ile ulusal mücadelemizi ve muazzam devrimimizi sürdüreceğiz. Kanımızla vatan bayrağını çizip özgürlük meşalesini yakacağız.” denildi.

“AZİZ TÜRK HALKINA BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ”

Suriye Geçici Hükumeti Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Suriye Milli Ordusu mensupları ile Suriye topraklarında şehit düşen Türk ordu mensuplarına Allah’tan rahmet, aziz Türk halkına başsağlığı dileriz” ifadelerine yer verildi. Ayrıca ulusal mücadelenin devam edeceğinin vurgulandığı açıklamanın tamamı, şu şekilde:

“Katil despot rejim ve destekçileri, uluslararası toplumun sivilleri ve uluslararası barışı korumaya yönelik sorumluluklarını yerine getirmemesi nedeniyle, insanları öldürmeye devam edip, Suriyeli siviller hakkında katliamlar işleyip ve kardeş Türk ordusu mensuplarını doğrudan hedef alarak siyasi çözümü sağlayacak, akan kanı durduracak ve sivillerin çilesine son verecek bütün çabaları heba ettiler.

Suriye milli ordu mensupları ile birlikte Suriye topraklarında şehit düşen Türk ordu mensuplarına Allah’tan rahmet, Aziz Türk halkına başsağlığı diler, Türk, Suriye ve özgür dünya halklarına şu mesajı iletmek isteriz:

Düşman, müttefikleri ve finansörlerinde envai çeşit silah varsa, bizde de çelik yüreğe ve yılmayan iradeye sahip kahramanlar, dağa bayıra sığınan yaşlı, kadın ve çocukların duası, en son Serakib’de bu katil milislere dünyayı dar eden hak tüfeği vardır.

Bu irade ve kararlılıkla kardeş Türk ordusuyla birlikte ulusal mücadelemizi ve muazzam devrimimizi sürdüreceğiz, kanımızla vatan bayrağını çizip özgürlük meşalesini yakacağız ve ortak şanlı tarihimizde yeni bir sayfa yazacağız. Katiller ise, işledikleri suçların bedelini ödeyecek ve göğsümüzde tüten intikam ateşiyle tutuşup yanacaklar. Köylerimizi ve şehirlerimizi yakan, yıkan azılı katillerin ellerini keseceğiz.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına, kardeş Türk halkı ve hükumetine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz.”