Yedi Ukraynalı, dünyadaki en güçlü 20 güreşçi arasında yer alıyor

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
25 Kasım 2021, 01:19
Ayyıldız Huri Kaptan
25 Kasım 2021, 01:19

Dünya Güreş Birliği (United World Wrestling) 2021 yılının en iyi grekoromen güreşçilerini belirledi. Grekoromen güreşçilerin derecelendirmesinde; Kırım Tatar güreşçi Lenur Temirov’un da aralarında olduğu yedi Ukraynalı güreşçi, en güçlü “TOP 20” güreşçi arasına girdi.

Dünya Güreş Birliği (United World Wrestling-UWW), 2021 yılının sonu yaklaşırken, en iyi grekoromen güreşçilerin sıralamasını yaptı. Ukrayna Grekoromen Güreş Federasyonu, güreşçilerin derecelendirilmesi kapsamında sporcuların; dünya şampiyonaları, kıta şampiyonaları, reyting turnuvaları ve olimpiyat oyunlarındaki sonuçlarının dikkate alındığını bildirdi.

7 UKRAYNALI GÜREŞÇİ TOP 20’DE

Grekoromen güreşçilerin derecelendirmesinde; Kırım Tatar güreşçi Lenur Temirov’un da aralarında bulunduğu 7 Ukraynalı güreşçi, dünyanın en güçlü “TOP 20” güreşçi sıralamasına girdi.

Ukrayna temsilcisi güreşçiler arasındaki derecelendirmede en yüksek pozisyon (2 numara), aynı zamanda Ukrayna Milletvekili de olan 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan 87 kilogram kategorisindeki güreşçi Jan Belenyuk’a (Zhan Beleniuk) ait.

KIRIM TATAR GÜREŞÇİ LENUR TEMİROV, İKİ KATEGORİDE TOP 20’DE

Norveç’te düzenlenen 2021 Dünya Güreş Şampiyonasında bronz madalya kazanan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında 5. olan Lenur Temirov, aynı anda iki kategoride ilk yirmiye girdi. Lenur Temirov, 60 kilogram kategorisinde on beşinci ve 63 kilogramda ise dokuzuncu sırada yerini aldı.

Olimpiyat Oyunlarının ikinci şampiyonu Parviz Nasibov ise, 67 kilogram kategorisinde altıncı sırada yer buldu.

Avrupa Şampiyonasının bronz madalya sahibi Maksim Yevtuşenko, 72 kilogram kategorisinde 18. sırada yer alıyor.

Avrupa Şampiyonasının 5’incisi ve Dünya Şampiyonasının 9’uncusu Dmitry Pyshkov (77 kg) ise UWW sıralamasında sekizinci sırada.

Dokuzuncu sırada ise 2021’de (Pitlyasinski ve Zagreb Open) reyting turnuvalarının galibi Yaroslav Filçakov (82 kg) yer alıyor.

Evgeni Sovets ise 97 kilogram kategorisinde 12’inci sırada yer aldı.