Türkiye Plaj Futbolu Milli Takımı, Ukrayna'ya 8-3 mağlup oldu

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
25 Temmuz 2021, 15:47
Ayyıldız Huri Kaptan
25 Temmuz 2021, 15:47

Türkiye Plaj Futbolu Milli Takımı Independence Kiev Cup plaj futbolu turnuvasında ilk gün Ukrayna’ya 8-3 mağlup oldu. Ukrayna’nın golleri Pashko 3, Zborovskyi 2, Glutskyi 2 ve Zavorotnyi’den gelirken, ay yıldızlı takım ise gollerini Barış Terzioğlu, Cem Keskin ve Semih Türkmen ile buldu.

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) 23 Temmuz’da yaptığı açıklamaya göre Türkiye Plaj Futbolu Milli Takımı Independence Kiev Cup plaj futbolu turnuvasında ilk gün Ukrayna’ya 8-3 mağlup oldu. Ukrayna’nın golleri Pashko 3, Zborovskyi 2, Glutskyi 2 ve Zavorotnyi’den geldi. Türkiye’nin gollerini Barış Terzioğlu, Cem Keskin ve Semih Türkmen attı. İlk gün karşılaşmasında ise Umman’ı 2-1 mağlup eden BAE sahadan galibiyet ve 3 puanla ayrıldı.

Dünya sıralamasında 18. sırada bulunan Ukrayna’nın ev sahipliği gerçekleşen turnuvaya 14. sırada bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, 21 sırada bulunan Umman ve 34. sırada bulunan Türkiye Plaj Futbolu Milli takımı katıldı. 23-25 Temmuz tarihlerinde tek devre lig usulü şeklinde yapılan müsabakalarda ikinci gün Türkiye rakibi Birleşik Arap Emirlikleri ile saat 14:00’te karşı karşıya geldi. Tükiye takımı, Birleşik Arap Emirlikleri’ni 5-3 mağlup etti. Millilere galibiyeti getiren golleri Ömer Behiç Benlidayı, Cem Keskin, Seyit Ahmet Süer, Efe Lorenzo Deniz ve Barış Terzioğlu attı.

Resim

Türkiye Milli Takımı son gün yine aynı saatte Umman karşısına çıktı. Müsabakalar Kıyiv Hydro Park’ta yer alan Ana Stadyumda düzenleniyor.