Türkgücü, Kaiserslautern ile berabere kaldı: Maça ırkçı pankart damga vurdu!

Güncel
Ömer Kaya
26 Ocak 2021, 23:10
Ömer Kaya
26 Ocak 2021, 23:10

Almanya’da yaşayan gurbetçi Türklerin futbol takımı Münih Türkgücü (Türkgücü München), Almanya 3. Ligindeki mücadelesine devam ediyor. Münih Türkgücü, Kaiserslautern takımı ile karşıya geldi. İki takım, maçtan berabere ayrıldı. Maça, ırkçı bir grubun açtığı pankart ve ilan ilanları damga vurdu.

Almanya Üçüncü Futbol Ligi’nde Türkgücü, bugün akşam 21.00’de başlayan maçta, ligin sonlarındaki Kaiserslautern ile bir araya geldi. Karşılaşma golsüz berabere bitti. Münih Türkgücü, ligde bu sonuçlarla 34. puana yükselirken ligde 4. sırada yer alıyor.

KAISERSLAUTERN’DEN TÜRKGÜCÜ’NE IRKÇI SALDIRILARA TEPKİ!

Öte yandan, mac esnasında Münih Türkgücü’ne karşı bir grup ırkçı taraftarın “Türkgücü hoş gelmedi” yazılı pankart açtığı öğrenildi. Kaiserslautern Kulübü, Türkgücü Münih takımına karşı ırkçı “3. Yol Partisi” üyelerinin üzerinde “Türkgücü hoş gelmedi” yazan pankartı açmalarına ve Fritz Walter Stadı çevresinde ırkçı içerikli el ilanlarının ortaya çıkmasına tepki gösterdi. Açıklamada, “Kaiserslautern Kulübü misafirimiz Türkgücü Münih’e yönelik bu insanlık onurunu hiçe sayan ve ırkçı tutuma açıkça mesafe koyuyor” ifadelerine yer verildi.