Türk güreşçi Kerem Kamal ve Kırım Tatar güreşçi Lenur Temirov'dan olimpiyat dayanışması

Güncel
Anife Bilal
23 Mart 2021, 12:38
Anife Bilal
23 Mart 2021, 12:38

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de geçen hafta sonu düzenlenen Tokyo Olimpiyatları Avrupa Elemelerinin son gününde milli güreşçi Kerem Kamal altın madalya ve Tokyo Olimpiyatlarına katılma hakkı kazandı. Avrupa Elemeleri öncesinde Türk güreşçi Kamal, Ukrayna’yı temsil eden Kırım Tatar güreşçi Lenur Temirov ile antrenman yaptı.

Türkiye Güreş Federasyonu, milli güreşçi Kerem Kamal’ı Tokyo Olimpiyatları Avrupa Elemelerine hazırlamak için müsabakalarda Ukrayna’yı temsil eden Kırım Tatar güreşçi Lenur Temirov ve antrenörü İsmet Saliyev’i İstanbul’a davet etti. Temirov, Kamal ile beraber idman yaptı ve iki güreşçi tecrübe ve beceri alışverişi gerçekleştirdi.

“TÜRK KARDEŞLERİMİZİN ZAFERİNİ KUTLADIM”

Kırım Haber Ajansına konuşan Kırım Tatar güreşçi Lenur Temirov, “Kerem Kamal ile parter ve duruş antrenmanı yaptık. Bazı anlarda ben kendim için yeni bir şeyler öğrendim. Çok verimli bir deneyim alışverişi oldu. Kamal’ın kazandığını öğrendiğimde Türkiye Güreş Federasyonu Başkanını arayıp Türk kardeşlerimizin zaferini kutladım.” diye anlattı.

Kırım Tatar güreşçi Temirov, İstanbul’da 2 hafta antrenman yaptı ve halen Tokyo Olimpiyatları için yoğun bir şekilde çalışıyor. Kırım Tatar sporcu, olimpiyatlarda Ukrayna’yı temsil edecek.

KEREM KAMAL’DAN MACARİSTAN’DA ALTIN MADALYA

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen Tokyo Olimpiyatları Avrupa Elemeleri’nin son günü olan 21 Mart 2021 tarihinde milli güreşçi Kerem Kamal altın, Metehan Başar ise bronz madalya kazandı.