Türk cimnastikçi Ferhat Arıcan Hırvatistan’da şampiyon oldu

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
12 Haziran 2021, 22:37
Ayyıldız Huri Kaptan
12 Haziran 2021, 22:37

Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda paralel bar aletinde iki kez üst üste altın madalya kazanan Ferhat Arıcan, bir kez daha şampiyon oldu. Türk milli sporcu Arıcan, Hırvatistan’daki Artisik Cimnastik Dünya Challenge Kupası’nda paralel bar aletinde altın madalya kazandı.

Hırvatistan’ın Osijek kentinde düzenlenen Artistik Cimnastik World Challenge Cup’ta finallerin ilk günü geride kaldı. Türkiye Cimnastik Federasyonundan bugün yapılan açıklamaya göre, paralel bar aletinde son iki yılın Avrupa şampiyonu olan Ferhat Arıcan, Osijek’teki World Challenge Cup finalinde 14.833 puan alarak altın madalyanın sahibi oldu.

MİLLİLERİN DİĞER BAŞARILARI

Günün diğer finallerinde ise Ferhat Arıcan kulplu beygirde 13.900 puanla dördüncü olurken yer aletinde finalde yarışan Adem Asil 13.800 puan ile altıncı sırada yer aldı. Kadınlarda da asimetrik paralel finalinde Nazlı Savranbaşı 12.833 puanla altıncı oldu.

FİNALLER YARIN DEVAM EDECEK

Açıklamaya göre, yarın Göksu Üçtaş Şanlı yerde, İbrahim Çolak halkada, Adem Asil ise halka, atlama masası ve barfiks aletlerinde finalde yarışacaklar.