Milli halterci Şaziye Erdoğan, Taşkent’teki şampiyonada 3 madalya kazandı: Dünya ikincisi oldu

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
08 Aralık 2021, 21:30
Ayyıldız Huri Kaptan
08 Aralık 2021, 21:30

Türk milli sporcu Şaziye Erdoğan, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’teki halter şampiyonasında; koparmada 76 kilo ile gümüş, silkmede 93 kilo ve toplamda 169 kilo ile 2 bronz madalya kazandı. Şampiyonada dünya ikinciliği elde eden Ay-yıldızlı halterci, Türkiye’ye 3 madalya birden kazandırdı.

Özbekistan’ın başkenti Taşkent’teki şampiyonada Türkiye’yi temsil eden milli halterci Şaziye Erdoğan, önemli bir başarıya daha imza attı. Türkiye Halter Federasyonundan bugün yapılan açıklamaya göre, Türk milli halterci Şaziye Erdoğan, 51 ülkeden 393 sporcunun yarıştığı Taşkent’teki Büyükler Dünya Halter Şampiyonası’nda ikinci gün podyuma çıktı. Kadınlar 45 kiloda yarışan Türk milli sporcu Şaziye Erdoğan, koparmada 76 kilo ile gümüş, silkmede 93 kilo ve toplamda 169 kilo ile 2 bronz madalyanın sahibi oldu.

ŞAZİYE ERDOĞAN ÖZBEKİTAN’DA DÜNYA İKİNCİSİ OLDU

Dünya ikincisi olan Ay-yıldızlı haltercinin elde ettiği başarıdan dolayı mutluluklarını dile getiren Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, “Dünya şampiyonasında madalya almaya devam ediyoruz. İlk gün erkeklerde bronz madalya kazanan Muammer Şahin’in ardından Şaziye Erdoğan’ın üç madalya kazanması bizleri mutlu etti. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.