Litvanya'daki EuroLeague maçında Sırp basketbolcular, Ukrayna'yı desteklemeyi reddetti!

Güncel
Manas
05 Nisan 2022, 03:45
Manas
05 Nisan 2022, 03:45

Litvanya’daki Euroleague basketbol maçında Sırp sporcular, Ukrayna bayrağı tutmayı reddetti. Maç boyunca Litvanyalılar ise Sırp sporcuları yuhaladı ve Ukrayna’ya destek sloganları attı.

EuroLeague, (sponsorluk adıyla Turkish Airlines EuroLeague) Avrupa’da 2000’den beri Euroleague Basketball tarafından düzenlenen en üst düzeydeki ve kazananın Avrupa Şampiyonu olarak adlandırıldığı uluslararası profesyonel basketbol turnuvası maçı 4 Nisan 2022 tarihinde Litvanya’da düzenlendi. Euroleague basketbol maçında Sırp takımı “Crvena Zvezda” ile Litvanya takımı “Zalgiris” karşı karşıya geldi. Karşılaşma başlamadan önce Litvanya takımı, Ukrayna’yı desteklemek için Ukrayna bayrağı tutarak destek gösterirken Sırp sporcular Ukrayna bayrağını tutmayı reddetti. Maçta 10 binden fazla seyirci, Sırpların eylemini yuhaladı ve maç sırasında taraftarlar sık ​​sık “Ukrayna’ya Zafer!”, “Kahramanlara şan!” sloganları attı.

SIRP ANTRENÖR: UKRAYNA BAYRAĞINA DOKUNMAMAMIZ SÖYLENDİ

Maçtan sonra Sırp kulübünün oyuncularından biri, takımın bu eyleme katılmasının yasaklandığını söyledi. Öte yandan Sırp takımının antreönrü, “Takım olarak bize hiçbir durumda Ukrayna bayrağına dokunmamamız söylendi. Bu karar benimle ilgili değil.” ifadesini kullandı.

Ayrıca maç sonucu  “Zalgiris”, “Crvena Zvezda”yı 103: 98’lik skorla mağlup etti ve Litvanyalı teknik adam, böyle bir rakibin hareketinin maçın başında takımına yardımcı olduğunu sözlerine ekledi.

Sırbistan’da 3 Nisan 2022 tarihinde cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri yapıldı. Seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı “Küçük Putin” lakaplı Vucic, ikinci kez kazanarak koltuğunu korudu.