"Kahramanlara Zafer" ve "Ukrayna'ya Zafer" sloganları Ukrayna milli takımının resmi sembolü kabul edildi

Güncel
Ozan Barış Erim
11 Haziran 2021, 16:49
Ozan Barış Erim
11 Haziran 2021, 16:49

Ukrayna Futbol Federasyonu, “Kahramanlara Şan Olsun” ve “Ukrayna’ya Zafer” sloganlarını oybirliğiyle Ukrayna milli takımının resmi sembolü olarak onayladı. Ukrayna Futbol Federasyonunun 45 üyesi de oylamada evet oyu kullandı.

Ukrayna Futbol Federasyonu, “Kahramanlara Zafer” ve “Ukrayna’ya Zafer” sloganlarını Ukrayna Milli Futbol Takımı’nın resmi sembolü olarak onayladı. Yapılan oylamaya federasyonun 45 üyesinin tamamı katılırken, üyelerin tamamı evet oyu kullandı. Ukrayna Futbol Federasyonu Başkanı Andriy Pavelko, “Bu sembol tüm dünyada yaşayan Ukraynalıları birleştiriyor” ifadelerini kullandı.

PAVELKO: UKRAYNALILARI BİRLEŞTİRİYOR

Ukrayna Futbol Federasyonu Başkanı Andriy Pavelko, konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ukrayna Futbol Birliği Yürütme Komitesi, milli takımlarımızın tüm maçlarında, ülkemizde ve tüm dünyadaki taraftarlarımızın yıllarca kullandığı ‘Ukrayna’ya Zafer!’ ve ‘Kahramanlara şan olsun!’ sloganlarının resmi statüsünü onayladı. Bu sembollerin taşıdığı benzersiz milli futbol şifresi, Ukrayna’nın farklı bölgelerinde ve farklı ülke ile kıtalardaki yaşayan Ukraynalıları birleştiriyor.” diye bildirdi.

MİLLİ TAKIM SÖZCÜSÜ: FORMAMIZ ONAYLANDI

Öte yandan Ukrayna Milli Futbol Takımının sözcüsü Oleksandr Gvılınskıy, bugün yapılan basın toplantısında, milli takımının “Kahramanlara şan olsun” yazılı formasıyla oynayacağını belirterek, “Evet, bu forma ile maçlara çıkmaya planlıyoruz. Formamız onaylandı.” açıklamasında bulundu.