Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonasında Ukrayna şampiyon, Türkiye 2. Macaristan 3. oldu

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
12 Aralık 2020, 20:48
Ayyıldız Huri Kaptan
12 Aralık 2020, 20:48

Türkiye Artistik Cimnastik Milli Takımı, Mersin’de düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonasında gümüş madalya kazandı. Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonasında Ukrayna şampiyon olurken Türkiye ikinci Macaristan üçüncülük elde etti.

Mersin’de bugün düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonasında, büyükler kategorisindeki takım finalinde Ukrayna şampiyon oldu. Türkiye gümüş, Macaristan ise bronz madalya kazandı. Ukrayna şampiyonanın birincisi, Türkiye ikincisi ve Macaristan ise üçüncü olarak ayrıldı. Olimpik Cimnastik Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyonun dördüncü gününde sporcular, takım olarak ilk sırada yer almak için yarıştı. Sporcular, yer aleti, halka, barfiks, paralel bar, kulplu beygir ve atlama masasında performansları ile yarıştı.
Türkiye’nin Artistik Cimnastik Milli Takımı’nı finalde, tecrübeli sporcu Ümit Şamiloğlu ile Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak, Ahmet Önder ve Abdelrahman Elgamal temsil etti.

UKRAYNA ŞAMPİYON OLDU

Performans değerlendirme sonuçlarına göre Ukrayna, 248 bin 963 puanla şampiyon oldu. Türkiye Milli takımı, Abdelrahman Elgamal’ın sakatlık nedeniyle bir süre yarış dışı kalmasına rağmen 244 bin 793 puanla gümüş madalyaya uzandı. Macaristan da 240 bin 393 puanla bronz madalyanın sahibi oldu.

GENÇLİK VE SPOR BAKANINDAN SPORCULARI TEBRİK

Türkiye’nin Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şu ifadelerle sporcuları tebrik etti:
“Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazanan Erkek Artistik Cimnastik Milli Takımı’mızı kutluyorum. Ümit Şamiloğlu, Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak, Ahmet Önder, Abdelrahman Elgamal sizler bizim iftihar vesilemizsiniz. Başarılarınızın devamını diliyorum. Avrupa Şampiyonası’nda ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Mersin’de başarıyla organize edilen şampiyonada mücadele eden tüm ülkelerin sporcularına başarılar diliyorum.