Asya'nın en çok taraftarı olan takım oylaması devam ediyor! Traktör Tebriz, finali önde götürüyor!

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
27 Aralık 2020, 17:42
Ayyıldız Huri Kaptan
27 Aralık 2020, 17:42

Asya Futbol Konfedarasyonu (AFC) tarafından “Asya’nın en çok taraftarı olan takım hangisidir?” oylaması düzenleniyor. Asya’nın En Popüler Futbol Kulübünü Arama Finali bugün sonuçlanacak. Güney Azerbaycan (İran) Türklerinin takımı Traktör Tebriz (Az: Traxtor Tebriz, İng: Tractor FC Tabriz) final oylamasında açık ara önde gidiyor.

Asya Futbol Konfedarasyonunun düzenlediği (AFC), “Asya’nın en çok taraftarı olan takım hangisidir?” anket oylamasının final sonuçları bugün açıklanacak. Asya futbolunu organize eden ve yöneten kuruluş Asya Futbol Konfederasyonunun (AFC) resmi sitesindeki oylamada, 20 Aralık 2020 Pazar günü Orta ve Güney “Asya’daki En Popüler Futbol Takımı” olarak Traktör Tebriz seçildi. Doğu bölümündeki oylama ise bugün sona erecek. AFC’nin yaptığı paylaşıma göre, Traktör Tebriz (Az: Traxtor Tebriz, İng: Tractor FC Tabriz) yüzde 42.37 oyla finali birinci tamamlayacak.

AFC sitesinin anketinde, Güney Azerbaycan Türklerinin takımı Traktör Tebriz’in önde götürdüğü oylamaya katılmak için tıklayınız.