Snaver Seithalilov, Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakan Yardımcısı oldu

26 Haziran 2020, 12:21

Kırım Tatarı Snaver Seithalilov, Ukrayna Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakan Yardımcısı görevine atandı. İlgili karar, 25 Haziran 2020 tarihinde Ukrayna Bakanlar Kurulu tarafından onaylandı. 

Ukrayna Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakanlığından yapılan açıklamada, “Bakanlığın dijital dönüşümünü (transformasyonu) Snaver Seithalilov gerçekleştirecek. En iyi üniversitelerden birinin mezunu, uluslararası şirketlerde SEO olarak çalışan ve hayırseverlikte tecrübesi olan Seithalilov, Geçici İşgal Altındaki Toprakların Yeniden Entegrasyonu Bakanlığında  dijital dönüşümden (transformasyonundan) sorumlu olacak.” denildi. 

Kırım Haber Ajansı’na açıklamalarda bulunan ve çalışmalara başladığını anlatan Seithalilov, “Artık çalışmalara başladım. Ana çalışma alanım tüm tüm devlet (kamu) hizmetlerinin dijitalleştirilmesi. Nihai hedef tabii ki, vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunulmasıdır. Böylece devlet insanlara daha yakın olabilecek ve çoğu işlemlerin yapılması kolaylaşacak. İşgal altındaki topraklarda ikamet eden vatandaşlarımız ve göçmenler için bu çalışmaların büyük faydası olacaktır.” ifadelerini kullandı. 

Kırım Tatarları
snaver seithalilov
Bunlara da bakın: