SkyUp, Kıyiv-Kayseri uçuşlarını durduracak

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
07 Ocak 2021, 19:30
Ayyıldız Huri Kaptan
07 Ocak 2021, 19:30

SkyUp, Kıyiv’den Kayseri’ye gerçekleştirilecek uçuşların rezervasyonlarını sisteminden kaldırarak, 10 Ocak’tan itibaren bu seferlerin durdurulacağını bildirdi. Havayolunun bu kararında, Türkiye’ye gelişlerdeki PCR testlerinin zorunlu hale getirilmesi ve kayak merkezlerindeki kısıtlayıcı önlemler gerekçe olarak belirtildi.

Ukrayna’daki ilk düşük maliyetli havayolu SkyUp Airlines, 27 Aralık 2020 tarihinde yeniden başlatılan uçuş seferlerini tekrar durdurma kararı aldı. Ukrhaber’in haberine göre, havayolu şirketi gerekçe olarak, Türkiye’ye gelişlerdeki PCR testlerinin zorunlu hale getirilmesi ve kayak merkezlerindeki kısıtlayıcı önlemleri gösterdi.

İPTAL EDİLEN SEFERLERİN ARDINDAN SUNULAN SEÇENEKLER NELER?

İptal edilen Kıyiv-Kayseri uçuşları için bilet alanlar, 28 Mart’a kadar seferlerini İstanbul’a çevirebilecek. SkyUp bu durumda, yeni bilete ek olarak, yolcuya her iki yönde de rezervasyon için 50 dolar bonus verecek. Ayrıca bilet iadesi de yapılabilecek. SkyUp, tüm bedeli kişisel bakiyelere yatıracak. Biletler zaman sınırı olmadan da daha sonra kullanılabilecek. Dilekçe yazıldığı takdirde para iadesi gerçekleştirilecek. Öte yandan 10 Ocak 2020’den sonra iptal edilen bir uçuşla dönmek zorunda kalacak yolcular için Pegasus Havayolları üzerinden İzmir transferiyle Kayseri’den Kıyiv’e yolcu alacak.