Siyasi tutsak Mustafayev'in annesi oğlunu ilk defa ziyaret etti

13 Aralık 2019, 17:29

Kırım Dayanışması koordinatörlerinin aktardığı bilgiye göre, sözde Hizb-ut Tahrir davası çerçevesinde yargılanan Server Mustafayev’in annesi, oğlunu ilk defa Rostov-na-Donu şehrinde bulunan cezaevinde ziyaret etti.

Venera Mustafayeva’nın aktardığı bilgilere göre, Server şu anda 12 kişinin bulunduğu bir hücrede kalıyor. Ancak, cezaevindeki zor şartlar hakkında bahsetmek istemiyor. Şartlar ne olursa olsun mücadele etmeye devam edeceklerini belirten Vanera Mustafayeva, “Server, bunun bizim mücadelemiz olduğunu düşünüyor. Bu yüzden şartlar nasıl olursa olsun onlar sabredip mücadele etmeye devam edecekler” dedi.

KIRIM TATARCA KONUŞTUKLARI İÇİN TELEFON KESİLDİ

Ayrıca, Venera Mustafayeva görüşme sırasında oğluyla Kırım Tatarca konuştuğu için telefonun kapandığı bildirildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Mustafayeva, “Konuşmamızın devamında telefonlar nedense kesildi. Biz düzeltmeye çalıştık, kablolarla oynadık, ancak hala bir birimizi duyamıyorduk. Ben kapıyı çaldığımda bir kadın baktı. Ona ‘Telefonlar çalışmıyor. Birşey duyamıyoruz’ dediğimde. !Ana dilinizde konuştuğunuz için kapatıldı’ dedi. Ben de uyarılmadığımı söyleyince. ‘Kapıda yazıyordu. Görmeliydiniz’ dedi.” diye kaydetti.

Bunlara da bakın: