Siyanürle deney aile faciasına dönüştü: 2 ölü

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
15 Mayıs 2019, 09:41
Mehmet Berk Yaltırık
15 Mayıs 2019, 09:41

İzmir’de bir üniversite öğrencisinin deneyde kullandığı siyanürün dökülmesi sonucu evde bulunan anne ve baba hayatını kaybetti, öğrenci ile 2 kardeşi tedavi altına alındı.

DHA’nın haberine göre İzmir’in Bayraklı ilçesi Soğukkuyu Mahallesi’nde, internetten potasyum siyanür sipariş eden Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan’ın evde deney yaptığı esnada küçük kardeşi Emir Can’ın karışımı devirmesi sonucu siyanürün yere döküldüğü aktarıldı.

Kısa süre içerisinde öğrenci, anne ve babası ile iki kardeşi siyanürden etkilenince ailenin durumu bildirmesi üzerine olay yerine sağlık, polis, AFAD ve itfaiye ekipleri gönderildi. Durumları ağırlaşan 5 kişilik aile ambulanslarla hastanelere sevk edildi. Ekipler ise çevrede güvenlik önlemi alarak olayın gerçekleştiği apartmanı tedbiren boşalttı.

Siyanürden etkilenen baba Mehmet Kalkan ile anne Fatma Kalkan’ın kaldırıldıkları hastanelerde hayatlarını kaybettikleri, zehirlenen 3 kardeşin ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavilerinin devam ettiği aktarıldı.