Şırnak ve Hakkari'de Kıran 9 ve 10 operasyonları başladı

20 Aralık 2019, 09:42

İçişleri Bakanlığı, Hakkari’de “Kıran-10 Kazan Vadisi” ve Şırnak’ta “Kıran-9 Cudi Dağı”operasyonlarını başlattı. Bakanlık, yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına ilişkin yürütülen Kıran operasyonlarının kararlı bir şekilde başarı ile devam ettiğini bildirdi.

ŞIRNAK’TA KIRAN-9 OPERASYONU

Şırnak’ta bölücü terör örgütünün kış yapılanmasına girmesini engellemek ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığınca, “Kıran-9 Cudi Dağı” Operasyonu başlatıldı. Operasyona Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucuları timlerinden oluşan bin 260 personel, 84 operasyonel tim görev alıyor.

HAKKARİ’DE KIRAN-10 OPERASYONU

Hakkari’de de bölücü terör örgütünün kış yapılanmasına girmesini engellemek ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Hakkari İl Jandarma Komutanlığınca, “Kıran-10 Kazan Vadisi” Operasyonu başlatıldı.

Operasyona Hakkari İl Jandarma Komutanlığında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 730 personel, 48 operasyonel tim görev alıyor.

Bunlara da bakın: