Şeyh Edebali Üniversitesinin Arnavutluk ve Kuzey Makedonya temasları

Eğitim
Mehmet Berk Yaltırık
04 Mayıs 2019, 14:50
Mehmet Berk Yaltırık
04 Mayıs 2019, 14:50

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden birçok üniversite ile birlikte Arnavutluk’un başkenti Tiran’da Türkiye Maarif Vakfı tarafından düzenlenen Uluslararası Eğitim Fuarına katıldı.

Türkiye Tiran Büyükelçiliğinin himayesinde Arnavutluk Ulusal Tarih Müzesinde yapılan törene Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile birlikte İstanbul Şehir Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, İstinye Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Uluslararası Final Üniversitesi ile Kıbrıs İlim Üniversitesi de katıldı.

Fuarın akabinde Kuze Makedonya’nın başkenti Üsküp’te, Türkiye Maarif Vakfı-Üsküp Koordinatörü Mustafa Dillioğlu, Üsküp Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Serhat Kula ve Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem ile ileriye yönelik iş birlikleri hakkında konuşuldu.

Ziyaretlerde Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ni Öğrenci İşleri Daire Başkanı Sezer Kuyucu ve Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Serdar Özdemir temsil etti.