Ses Partisinden Herson çıkarması

14 Temmuz 2019, 16:43

Golos (Ses)Partisi, Kırım Tatarlarının yoğun yaşadığı Herson bölgesine kelimenin tam anlamıyla bir çıkartma yaptı. Parti Genel Başkanı Svyatoslav Vakarçuk’un, ziyaret kapsamında düzenlediği konsere Kırım Tatarlarının ilgisi büyük oldu. Aynı zamanda pop sanatçısı olan Vakarçuk Kırım’da yaşayan Kırım Tatarlarına adadığı “Duvar” parçasını okuyunca yer yerinden oynadı. Ukrayna milliyetçisi olan ve Kırım Tatarlarının hak ve özgürlüklerinin savunucusu olan Vakarçuk, “Duvar” isimli eserini seslendirirken sahneye Kırım Tatar bayrağı ile çıkınca hayranlarından büyük bir alkış aldı.

Konser esnasında sık sık “İki millet tek devlet” sloganı atılması dikkat çekti. Sanatçı Vakarçuk, “Ey güzel insanlar, bayanlar ve beyler aramıza konulan bu sunni duvar inanın yıkılacak. Bu duvar kesinlikle yıkılacak. Kırım Ukrayna’dır!” deyince dramatik anlar yaşandı.

Golos (Ses)Partisi Genel Başkanı Svyatoslav Vakarçuk’un düzenlediği konsere Kırım Tatarlarının ilgisi büyük oldu. Pop sanatçısı olan Vakarchuk Kırım’a adadığı ‘Duvar’ parçasını seslendirirken sahneye Kırım Bayrağı ile çıktı

Golos Partisi’nin Kırım Tatar kökenli milletvekili adayları Rüstem Umerov ve Tamila Taşeva da Herson programı kapsamında KTMM Temsilciliğini ziyaret ederek Meclis Temsilcisi Abmecit Süleymenov’a başarılar dilediler.

KIRIM TATAR MİLLİ MECLİSİ TEMSİLCİLİĞİNİ ZİYARET

Öte yandan Golos Partisi’nin Kırım Tatar kökenli milletvekili adayları Rüstem Umerov ve Tamila Taşeva da Genel Başkan Svyatoslav Vakarçuk’un Herson programına eşlik ettiler. Seçim gezisi kapsamında Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Herson Temsilciliğini ziyaret eden adaylar Meclis Temsilcisi Abmecit Süleymenov’a çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Опубліковано Тамілою Ташевою Субота, 13 липня 2019 р.

Опубліковано Тамілою Ташевою Субота, 13 липня 2019 р.

Опубліковано Тамілою Ташевою Субота, 13 липня 2019 р.
Golos
Herson
Kırım Tatarları
Ses Partisi
Bunlara da bakın: