Selanik'te Türk diplomatın aracının kundaklama olayının arkasından PYD/PKK destekçileri çıktı

02 Ocak 2020, 19:41

Türkiye Cumhuriyetinin Selanik Başkonsolosluğunda görevli Türk diplomatın aracına 23 Aralık 2019’da yapılan kundaklamayı, adı ilk defa duyulan “Haukur Hilmarsson’un Devrimci Dayanışma Komandoları” isimli bir örgüt üstlendi.

Selanik Yukarı Kent’teki İoannis Varvakis Caddesi’nde park halindeki aracın kundaklama sorumluluğunu, kamuoyuna açık bilgi kaynağı indymedia’ya gönderilen bir bildiriyle “Haukur Hilmarsson’un Devrimci Dayanışma Komandoları” üstlendi.

BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ DESTEKÇİLERİ, SELANİK’TEKİ KUNDAKLAMAYI İNTİKAM İÇİN YAPMIŞ!

Yayımlanan bildiride, “23 Aralık Pazartesi günü İoannis Varvakis Caddesi 3’te Selanik’teki bir Türk diplomatın kişisel aracının kundakçılığını, faşizme karşı konfederasyon milis destekçilerinin ve militan destekçilerine ateşli dayanışmamızı göndererek sorumluluk alıyoruz.” denildi. Bölücü terör örgütü PYD/PKK destekçisi örgütün, hezeyanlarla dolu açıklamasında Türkiye Cumhuriyetinin, Suriye topraklarında sözde soykırım düzenlediği yönünde açıklamalar yer aldı. Ayrıca, silahlı terör örgütü, yayımladığı sözde bildiride, Türkiye Cumhuriyetini “faşist” olarak nitelendirmekten de geri kalmadı.

Haukur Hilmarsson’un, Afrin’de PYD/PKK terör örgütüne katılan ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından etkisiz hale getirilen İzlandalı bir terörist olduğu öğrenildi.

PKK
Selanik
Bunlara da bakın: