Savaşçı dizisinde geçen Türkmen köyüne DEAŞ saldırdı!

Güvenlik
Oğuzhan Batur
31 Ocak 2020, 17:16
Oğuzhan Batur
31 Ocak 2020, 17:16

Irak’ın Diyala iline bağlı Karatepe bölgesine DEAŞ terör örgütü saldırdı.

Kerkük.Net’e açıklamalarda bulunan Karatepe sakinlerinden bir vatandaş, terör örgütü DEAŞ’ın gece geç saatlerde kontrol noktası kurduğunu ve 6’sı Türkmen, 8 kişiyi kaçırdığını söyledi. Terör örgütü DEAŞ’ın elinden kaçmayı başaran bir kişi ise ağır şekilde yaralandı. Savaşçı dizisine de konu olan Türkmen köyü teröristlerin saldırısı sonucu Türk ordusu yardıma gelmiş ve köy Türkmenlerin eline geçmişti.

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi de konu ile ilgili sosyal medya hesabından, şu açıklamaları yaptı:

“DEAŞ, Karatepe’de 8 Türkmeni kaçırmış ve içlerinden bir kişiyi infaz etmiştir. DEAŞ’tan en çok zararı gören Türkmenler, yine DEAŞ’ın hedefi hâline gelmiştir. Türkmen vatandaşlarımızın bu durumunu görmezden gelen medya, DEAŞ liderini Türkmen diye adlandırmak gayesindedir.”

DEAŞ terörü Irak’ta halihazırda bir bölgeyi elinde bulunmamasına karşın Kerkük Bağdat yolu üzerinde bulunan küçük yerleşim birimlerine sürekli saldırılar gerçekleştiriyor. Yolun batı kısmında yer alan kırsal bölgelerde hala birçok DEAŞ hücresinin bulunduğu ifade ediliyor.