Samsun ve Sakarya merkezli FETÖ/PDY operasyonlarında 42 gözaltı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
08 Ekim 2020, 14:53
Ayyıldız Huri Kaptan
08 Ekim 2020, 14:53

Sakarya merkezli 10 ilde düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda, gözaltı kararı bulunan 29 şüpheliden 21’i yakalandı. Samsun ve 8 ilde düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda ise gözaltına alınan 21 eski emniyet mensubundan 11’i adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY’nin yeniden yapılanma sürecine girişen, “hücre ve öğrenci evleri” adı altında faaliyet gösterdiği, örgüte eleman ve maddi destek sağladığı belirlenen şüpheliler hakkında soruşturma başlatıldı. Başsavcılığın talimatıyla polis ekiplerince yürütülen teknik ve fiziki takip ile detaylı araştırmalar sonucu 29 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

10 İLDE EŞ ZAMANLI ALARMA GEÇİLDİ

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekiplerince Sakarya, Ankara, Bayburt, Diyarbakır, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kocaeli ve Yozgat’ta düzenlenen operasyonda 21 şüpheli gözaltına alındı.
Gözaltına alınan bazı sanıkların Sakarya’ya getirildiği ve emniyetteki işlemlerinin devam ederken firari 8 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

FETÖ OPERASYONUNDA GÖZALTINA ALINAN ESKİ POLİSLERDEN 11’İ ADLİYEDE

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce meslekten ihraç edilen farklı rütbelerdeki emniyet mensuplarına yönelik yürütülen çalışma kapsamında gözaltına alınan 21 şüpheliden 11’inin emniyetteki işlemleri tamamlandı.
Zanlılar, adliyeye sevk edildi. Diğer şüphelilerin ise emniyetteki işlemleri sürüyor.

Samsun merkezli Ankara, İzmir, Ordu, Çorum, Bitlis, Trabzon ve Amasya’da 2 gün önce düzenlenen eş zamanlı operasyonda 21 zanlı gözaltına alındı.