Samsun'da, "Dünden Bugüne Kırım" adlı panel düzenlenecek

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Kasım 2021, 23:14
Ayyıldız Huri Kaptan
05 Kasım 2021, 23:14

Toy Dergisi, ‘’Dünden Bugüne Kırım’’ adlı panel düzenleyecek. Panelin konuşmacıları arasında, Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sezai Özçelik, On Dokuz Mayıs Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serkan Şen ve Gazeteci-yazar Gönül Şamilkızı yer alacak.

Toy Dergisi, Türklere daha özgür bir dünya için, Doğu Türkistan etkinliğinin ardından şimdi de Samsun’da “Dünden Bugüne Kırım” adlı panel düzenleyecek. Atakum Belediyesi Vedat Türkali Kültür ve Sanat Merkezi Salon 2’de 12 Kasım 2021 tarihinde saat 19.00’da yapılacak Kırım konulu panelin konuşmacıları arasında; Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sezai Özçelik, On Dokuz Mayıs Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serkan Şen ve Gazeteci-yazar Gönül Şamilkızı yer alacak.

Toy dergisinin etkinliğe ilişkin mesajında şu ifadelere yer verildi:
“Milletimizin esir fertleri için ses çıkarmaya devam ediyoruz. Doğu Türkistan etkinliğimizden sonra şimdi de ‘Dünden Bugüne Kırım’ adlı panelimiz olacaktır. Bütün halkımız davetlidir.”

Resim