Şamanlar savaşı: Moskova'ya yürüyen şaman, Putin'in şamanıyla karşı karşıya!

01 Eylül 2019, 09:49

“Putin’in kötü ruhunu Kremlin’den kovmak için” Moskova’ya yürüyerek giden Rusya’ya bağlı Saha Cumhuriyeti’nin başkenti Yakutistan’da yaşayan şaman Aleksandr Gabışev’in yolunu “Putin’in şamanı” kesti.

Putin’e karşı binlerce kilometre yol yürüyen Şaman Gabışev’in karşısına Putin’i savunan bir Buryat Şamanı çıktı. Sosyal medyada o anlara dair videonun paylaşımlarda “Putin’in şamanının” Gabışev’i, “bütün tanrıları çağırdım seni yok ederim” diyerek tehdit ettiği, Gabışev’in ise tehdide kulak asmayarak yoluna devam ettiği görüldü.

Bilindiği gibi altı ay önce Yakutsk’tan Moskova’ya doğru yürümeye başlayan Şaman Aleksandr Gabışev 2021 yılında Vladimir Putin’in “ruhunu Kremli’nden kovmayı” planlıyor. O Rusya Devlet Başkanını kötü güçlerin ürünü olarak görüyor ve sadece bir şamanın onunla baş edebileceğini düşünüyor.

Uzak Doğu karayollarını takip ederek şimdiden iki bin kilometreden fazlasını kateden ve Moskova’ya doğru yürüyen şaman, yolculuğunun dördüncü ayında Temmuz 2019’da Çita kentinde miting düzenlemişti.

Yaklaşık 700 yüz kişinin toplandığı mitingte açıklama yapan şaman Aleksandr Gabışev, “Tanrı bana dedi ki, “Putin insan değil iblis” ve benim onu kovmam gerekiyor. Bu yüzden ben onu kovmak için yürüyorum. Şimdilik barışçıl yollarla; halk toplantıları ve mitinglerle. Barışçıl yollarla olmazsa, diğer yöntemler de olur.” diye konuşmuştu. Ayrıca konuşmanın sonunda şaman, “Bundan sonra Putin size emir veremez özgür yaşayınız!”  demişti.

Rusya
şaman
Vladimir Putin
Bunlara da bakın: