Yılbaşında bazı cadde ve meydanlar yabancı turistlere de kapalı olacak

Güncel
Ozan Barış Erim
30 Aralık 2020, 15:55
Ozan Barış Erim
30 Aralık 2020, 15:55

İçişleri Bakanlığı valiliklere yılbaşı ile ilgili yeni bir genelge gönderdi. “Cadde, Bulvar, Meydan Tedbirleri” konulu genelgeye göre, yılbaşı akşamı belirlenen cadde, bulvar ve meydanların, yabancı turistlere de kapalı olacağı bildirildi.

İçişleri Bakanlığınca, bugün valiliklere yılbaşı ile ilgili yeni genelge gönderildi.  “Cadde, Bulvar, Meydan Tedbirleri” konulu genelgede, sosyal izolasyonun teminine yönelik pek çok tedbirin uygulandığı bir ortamda, turistik faaliyetler kapsamında geçici bir süreyle kısıtlanması gerektiğine dikkat çekildi. Türkiye’de bulunan ve bu nedenle sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan yabancı turistlerin eylemlerinin de salgının yayılımının düşürülmesinde yakalanan başarıyı gölgelememesi ve salgınla mücadelede zafiyet algısına neden olmaması açısından oldukça önemli olduğu vurgulandı.

ARTIK YABANCILARA DA KAPALI OLACAK

Bu kapsamda, 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’den 1 Ocak 2021 Cuma günü saat 10.00’a kadar, il ve ilçe merkezlerinde simgesel özellikleri bulunan, şehirlerle özdeşleşen veya kutlama/toplanma alanı olarak bilinen cadde, bulvar veya meydanlara (İstanbul’da İstiklal Caddesi ve Sultanahmet Meydanı, Ankara’da 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı, İzmir’de Gündoğdu Meydanı gibi) yabancı turistler de dahil olmak üzere tüm girişlerin sınırlandırılacağı kaydedildi.