Ukrayna'daki koronavirüs karantinası uzatıldı!

Güncel
Ozan Barış Erim
21 Nisan 2021, 15:59
Ozan Barış Erim
21 Nisan 2021, 15:59

Ukrayna’da koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan karantinanın uzatılmasına karar verdi. Bakanlar Kurulunun aldığı karara göre, karantina süresi 30 Haziran 2021’e kadar uzatıldı.

Ukrayna’da bugün alınan Bakanlar Kurulu kararı ile koronavirüs tedbirleri kapsamına uygulanan karantinanın 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatılmasına karar verildi. Ülke genelinde salgının durumuna göre uygulanan karantinada bölgeler, “yeşil”, “sarı”, “turuncu” ve “kırmızı”ya ayrılmıştı. Vaka sayısına göre kategorilere ayrılan bölgelerde, farklı tedbirler uygulanıyor.

SIKI KARANTİNA BAŞLADI

Başkent halkı bu geceden itibaren sıkı bir karantina uygulamasına geçti. Uygulama sebebiyle sinema salonları, tiyatrolar, müzeler, konser salonları, spor salonları hizmet veremeyecek. Okullarda uzaktan eğitime geçilecek, kuaför salonları randevu usulü çalışacak ve restoranlar ise paket servisi verebilecek.

KARANTİNA KARARI PROTESTO EDİLDİ

Başkent Kıyiv’deki Ukraynalılar Belediye Başkanı Kliçko’nun kararı açıklamasının ardından sokaklara dökülerek kararı protesto etti. Belediye binası önünde toplanan vatandaşlar başkentin merkezine kadar yürüdü.