Türkiye’den KKTC’ye aşı desteği sürüyor: 50 bin 310 doz daha Kovid-19 aşısı gönderildi

Haberler
_QHA Ankara
26 Kasım 2021, 14:34
_QHA Ankara
26 Kasım 2021, 14:34

Koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında Türkiye’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) 50 bin 310 doz Kovid-19 aşısı daha gönderildi. KKTC Sağlık Bakanı Ali Pilli, desteklerinden ötürü Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine teşekkür etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanı Ali Pilli, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Türkiye’den KKTC’ye 50 bin 310 doz daha Pfizer-BioNTech aşısının gönderildiğini açıkladı. Bakan Pilli, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, vaka sayılarında artış olduğuna dikkat çekerek KKTC halkını aşı olmaya davet etti. Son günlerde aşıya yönelik ilginin arttığını belirten Bakan Pilli, tüm aşı merkezlerinde yeterli miktarda aşının bulunduğunu kaydetti. Pilli, “Aşılanma oranını ne kadar yükseltirsek, vaka sayıları artsa bile sağlık sistemimize yük bindirebilecek ağır vaka sayılarını uygun seviyelerde tutabiliriz” ifadelerini kullandı.

KKTC SAĞLIK BAKANINDAN TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜR

Diğer yandan Bakan Pilli, büyük bir özveriyle KKTC’ye aşı temin eden Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a ve Sağlık Bakan Fahrettin Koca’ya teşekkürlerini iletti.

Türkiye’den KKTC’ye daha önce de 340 bin Sinovac ve 10 bin 530 Pfizer/BioNTech olmak üzere 350 bin 530 doz Kovid-19 aşısı ulaştırıldı.