Sel felaketi nedeniyle Kastamonu'da 25, Sinop'ta 2 kişi hayatını kaybetti

Güncel
Ozan Barış Erim
13 Ağustos 2021, 09:40
Ozan Barış Erim
13 Ağustos 2021, 09:40

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Batı Karadeniz’i etkisi altına alana sel felaketi ile ilgili açıklamada bulundu. AFAD’dan yapılan açıklamada, sel nedeniyle Kastamonu’da 25, Sinop’ta 2 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

AFAD, Batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketine ilişkin açıklama yaptı. Tüm kurumların, personel ve araç desteğiyle tahliye, arama kurtarma ve müdahale çalışmalarının sürdüğüne dikkat çekilen açıklamada, “Sel nedeniyle Kastamonu’da 25, Sinop’ta 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bartın’da kaybolan bir vatandaşımızı arama çalışmaları devam etmektedir.” ifadeleri kullanıldı. Ayrıca Bartın’ın Ulus Akörensöküler köyünde kaybolan kişiyi arama çalışmalarının AFAD, itfaiye ve jandarma ekipleri ile UMKE personeli tarafından devam ettiğinin altı çizildi. devam edildiği anlatıldı.

AFETZEDELERE KUMANYA DAĞITIMI YAPILDI

AFAD, sel bölgelerindeki afetzedeler için yemek pişirme ve dağıtım hizmeti yapıldığına dikkat çekerek, “Türk Kızılay tarafından sel bölgelerinde toplam 217 personel/gönüllü, 9 ikram aracı ve 42 araç görev yapmakta olup; 19.170 sıcak yemek, 17.072 kumanya, 138.726 ikramlık malzeme dağıtımı yapılmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Sinop’a 1 Mobil Mutfak TIR’ı sevk edilmiş, afetzedeler için yemek pişirme ve dağıtım hizmetine başlamıştır. (1500) kişiye çorba, (450) kişiye soğuk sandviç dağıtımı yapılmış ve faaliyete halen devam edilmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Kastamonu’ya 1 Mobil Mutfak TIR’ı sevk edilmiştir.” diye bildirdi.