Rusya’dan Türkiye uçuşlarına kısıtlama

Güncel
Ozan Barış Erim
12 Nisan 2021, 20:06
Ozan Barış Erim
12 Nisan 2021, 20:06

Rusya, artan koronavirüs vakaları sebebiyle Türkiye seyahatlerine 15 Nisan’dan 1 Haziran 2021’e kadar sınırlama getirildiğini açıkladı. Ayrıca Rusya’daki turizm acentelerine de satışları durdurma çağrısı yapıldı.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, bugün yaptığı açıklamada, Türkiye’ye yapılacak düzenli ve charter uçuşlarına 1,5 aylık uçuş yasağı getirildiğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, haftada sadece iki kez İstanbul ile Moskova arasında karşılıklı olarak düzenli sefer yapılmasına izin verilecek. Yasak 15 Nisan-1 Haziran 2021 tarihleri arasında geçerli olacak.

TURİZM ACENTELERİNE ÇAĞRI

Öte yandan Golikova, turizm acentelerinin Türkiye ile ilgili tatil satışlarını 1 Haziran’a kadar durdurma tavsiyesinde bulundu. Golikova, “Tur operatörlerine, aynı dönem içinde Rusya Federasyonu’ndan Türkiye Cumhuriyeti’ne tur ürünlerinin satışına ara vermeleri önerildi” ifadelerini kullandı.

ÇUBAROV: RUSYA İNTİKAM ALIYOR

Rusya’nın Türkiye uçuşlarını iptal etmesi ile ilgili değerlendirmede bulunan Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, “Koronavirüs pandemisi mi diyorsunuz? Moskova, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü destekleyen ve Rusya’nın Kırım’ı işgalini tanımadığı için Ankara’dan intikam alıyor gibi görünüyor” ifadelerini kullandı.