Muğla'da devam eden 5 yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor

Güncel
Ozan Barış Erim
08 Ağustos 2021, 12:13
Ozan Barış Erim
08 Ağustos 2021, 12:13

Muğla’da çıkan 5 yangına havadan ve karada müdahalede devam ediyor. Yangın söndürme çalışmalarında; 6 uçak, 39 helikopter, çok sayıda arazöz, iş makinesi, itfaiye aracı, su tankeri ve TOMA ile çeşitli kurumlara ait araçlar kullanılıyor.

Muğla’da çıkan 5 yangına havadan ve karadan müdahale tüm hızıyla sürüyor. Bölgede binin üzerinde orman personeli görev yaparken, 6 uçak ve 39 helikopter ile havadan müdahale gerçekleştiriliyor. Kentteki yangın söndürme çalışmalarına Azerbaycan’dan bir helikopter ve uçak ile 300 itfaiye personeli, Rusya’dan 2 yangın söndürme uçağı, İran’dan bir yangın söndürme uçağı ve 2 helikopter ile İspanya’dan 2 yangın söndürme uçağı destek veriyor.

UKRAYNA’DAN GELEN HELİKOPTERLER GECE DE MÜDAHALE ETTİ

Yangınların kontrol altına alınması için 24 saat boyunca çalışmalar sürüyor. Ukrayna’dan gelen ve gece söndürme kabiliyeti olan 4 helikopterden 3’ü Milas ilçesinde çalışma yürüttü. Kavaklıdere ve Menteşe ilçelerinde süren yangınlara da müdahale devam ediyor. Yatağan Hacıveliler Mahallesi’nde dün başlayan yangına ise ekipler havadan ve karadan müdahale ediyor. AA’nın aktardığına göre, Seydikemer ilçesinde çıkan orman yangınına da müdahale sürüyor. Köyceğiz ilçesinde yaklaşık 11 gündür devam eden yangının söndürülmesi için de çalışılıyor.