KTMM, “Savaştan zarar gören Ukraynalıların yanındayız” kampanyası başlattı

Güncel
Anife Bilal
19 Nisan 2022, 13:50
Anife Bilal
19 Nisan 2022, 13:50

Ukrayna’nın Lviv şehrinde oluşturulan Kırım Tatar Milli Meclisinin (KTMM) Koordinasyon Merkezi, Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Evkaf Vakfı ile birlikte Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaş nedeniyle zarar gören insanlara destek olmak için yardım kampanyası başlattı.

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Lviv Koordinasyon Merkezi, “Savaştan zarar gören Ukraynalıların yanındayız” adını taşıyan kampanya başlattıklarını bildirdi. KTMM, kampanyanın Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Evkaf Vakfı ile yürütüldüğünü belirtti. Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Müslümanlar için kutsal bir ay olan Ramazan ayında biz, millet ve din ayrımı yapmaksızın evlerini terk eden insanlara dağıtmak üzere erzak paketleri hazırlıyoruz. Böylece biz yardım etmek ve insanlara biraz moral vermek istiyoruz. İlk yardım paketleri, Batı Ukrayna’daki Mukaçevo kasabasına sığınan Ukrain ve Kırım Tatar ailelerine dağıtıldı. Kampanya boyunca erzak paketleri; Lviv, Vinnıtsa, Mıkolayiv, Dnipropetrovsk, Odesa, Harkiv, Kıyiv ve Hmelnıtsk bölgesinde yaşayan insanlara gönderilecek.” denildi.

Rus saldırganlığı nedeniyle binlerce Ukrain ve Kırım Tatarının zarar gördüğü belirtilen açıklamada, Kırım Tatar Milli Meclisinin; Kırım Milli Varlık Vakfı ve Evkaf Vakfının desteğiyle Ukrayna savunucularına ve evlerinden edilen insanlara destek vermeye devam edeceği vurgulandı.